KONST / Litografier / Färglitografi 9298010
*
nr 929 8010
Charles Sjöholm
(f. 1933), Sverige
Färglitografi , Charles Sjöholm (f. 1933), Östermalmshallen, 162/300, motivet: 57x47
Charles Sjöholm, född 1933 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 december 2014
kl 18:21:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/12 17:29:06
1
1.600 kr
8/12 17:01:05
2
1.100 kr
8/12 17:01:05
1
1.200 kr (Budbetjänt)
8/12 17:01:20
2
1.600 kr
8/12 17:01:20
1
1.600 kr (Budbetjänt)
8/12 17:01:37
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Charles Sjöholm
Charles Sjöholm, född 1933 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.
Läs mer om Charles Sjöholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: charles sjöholm färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige östermalms saluhall, stockholm, stockholmiana, stockholmsmotiv, östermalm östermalmshallen
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22
-
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:50
-
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27
*
Charles Sjöholm
Charles Sjöholm, född 1933 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Charles Sjöholm
nr 929 8010
Charles Sjöholm
(f. 1933), Sverige
Färglitografi , Charles Sjöholm (f. 1933), Östermalmshallen, 162/300, motivet: 57x47
Charles Sjöholm, född 1933 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 1.700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 december 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/12 17:29:06 | 1 | 1.600 kr |
8/12 17:01:05 | 2 | 1.100 kr |
8/12 17:01:05 | 1 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
8/12 17:01:20 | 2 | 1.600 kr |
8/12 17:01:20 | 1 | 1.600 kr (Budbetjänt) |
8/12 17:01:37 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Charles Sjöholm
Charles Sjöholm, född 1933 i Stockholm, svensk mÃ¥lare, grafiker och tecknare.Läs mer om Charles Sjöholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: charles sjöholm färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige östermalms saluhall, stockholm, stockholmiana, stockholmsmotiv, östermalm östermalmshallen
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22 -
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:50 -
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27